Kámen postavený na špičku?

Představujeme vám zajímavá místa

Aneb jak to bylo doopravdy s Kolumbovým vejcem

Nedaleko vesničky Bor u Skutče se nachází velice prapodivný kámen a to takový, který svým tvarem nápadně připomíná vejce. To přece není nic zvláštního, že? Samo o sobě ne, ale tento pískovcový útvar je jedinečný tím, že celý stojí na užší špičaté straně.

Tento přírodní úkaz se nachází v chráněné krajinné oblasti na červeně značené turistické cestě. Na výlet za poznáním Kolumbova vejce je nejlepší se vydat z Boru u Skutče. Trasu lze zdolat za cca 10 – 15 minut a přitom můžete obdivovat krásy zdejšího kraje. Samotné vejce je součástí skalního masivu usazeného nad údolím, které Vám naskýtá krásný pohled do okolí.

kolumbovo   kolumbovo02

Na výlet i na svačinu

“Sváča” s výhledem či rodinná fotka kolem unikátního kamene, to vše je právě možné na tomto okouzlujícím místě. Takže hurá na další výlet. Nenáročná túra pro pejska či babičku, která Vás pobaví a zároveň i něco naučí. Ukažte svým dětem, jak to bylo s Kolumbovým vejcem a schválně jestli přijdou na to, jak vajíčko postavit na špičku. Pořiďte originální fotku, na které bude Vaše vajíčko na špičce spolu s tím naším kamenným. Nezapomeňte se nám s Vaší fotografií pochlubit na Facebookových sránkách.

Jak se k nám dostanete

Přírodní oblast Toulovcovy maštale je situována uprostřed České republiky 15 km východně od města Litomyšle. Lze k nám dorazit i autobusem a to ideálně do Budislavi, Nových Hradů nebo Proseče u Skutče.