Panský stůl – unikátně upravený pískovcový balvan

Představujeme vám zajímavá místa

Aneb stůl jak z pohádky

Součástí přírodní oblasti Toulovcovy maštale, dříve nazývané Budislavské skály, je zajímavý skalní útvar zasazený do nádherné přírody uprostřed borových a smrkových lesů.

Tento zajímavý uměle upravený skalní útvar se nachází v přírodní rezervaci Maštale na červeně značené turistické cestě, která vede z Budislavi do Vranic. Turisty oblíbená kamenná atrakce se nazývá Panský stůl. Můžete se však setkat i s názvem Žižkův stůl, se kterým je spojena pověst. V pískovcovém balvanu jsou vytesaná 4 sedátka, která lákají k posezení a relaxaci.

kolumbovo   

Na výlet i na svačinu

Ať už se rozhodnete pro odpolední výlet s dětmi nebo pro romantickou procházku lesem, nezapomeňte si ji zpříjemnit piknikem na “kameni”. To pravé pro společnou fotku, se kterou se můžete pochlubit svým známým nebo nám ji ukažte na Facebookových stránkách, kde budou jistě připraveny soutěže a samozřejmě ceny.

Jak se k nám dostanete

Přírodní oblast Toulovcovy maštale je situována uprostřed České republiky 15 km východně od města Litomyšle. Lze k nám dorazit i autobusem a to ideálně do Budislavi, Nových Hradů nebo Proseče u Skutče.

Kde se mohu najíst

3 km Hostinec Na Skalách
5 km Chata Polanka
1 km Bufet U Toulovce

Kde se mohu ubytovat

3 km Hostinec Na Skalách
5 km Chata Polanka
4 km Ubytování Háp