Skála velká jako rozhledna

Představujeme vám zajímavá místa

Aneb místo odkud jsou vidět i ty nejhlubší lesy.

I u nás v Toulovcových maštalích máme taková kouzelná místa, z kterých je vidět do rozlehlého okolí, místa, kde si připadáte jako pán lesů a hájů.

Jedním z těchto míst je pískovcová skála, která je upravena lidskou rukou, nesoucí název Cikánka. Z Cikánky je opravdu vidět až na kraj Toulovcových maštalí. Tento prapodivný útvar se nachází na červeně značené turistické trase, v místě mezi Panským stolem a Pánskými rybníky. Avšak nejlépe se k ní dostanete cestou z malebné vesničky Jarošov.

kolumbovo02 kolumbovo02

Na výlet i na svačinu

Tato skalní vyhlídka se nachází v blízkosti vesnice Jarošov, je tedy snadno dostupná. Stačí obléknout děti, zabalit svačinu a můžete vyrazit na procházku lesem. Vycházku si zpestříte výhledem z pískovcového masivu Cikánka. Užijte si nenáročný výstup na skálu a kochejte se pohledem na krásy Toulovcových lesů. Nezapomeňte na foťák a dostatečnou zásobu pití, jelikož z tohoto výhledu Vám vyschne v ústech.

Jak se k nám dostanete

Přírodní oblast Toulovcovy maštale je situována uprostřed České republiky 15 km východně od města Litomyšle. Lze k nám dorazit i autobusem a to ideálně do Budislavi, Nových Hradů nebo Proseče u Skutče.